شیر صافی (Strainer Valve) استنلس استیل

شیر صافی (Strainer Valve) استنلس استیل

شیر صافی (Strainer Valve) استنلس استیل قطعه ای است که برای حذف فیزیکی ناخالصی های معلق در سیال مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سایز 1/2 اینچ تا سایز 4 اینچ موجود می باشد.

شیر صافی (Strainer Valve) استنلس استیل در سایزهای 1/2 تا 4 اینچ موجود می باشد.

شیر صافی (Strainer Valve) استنلس استیل همان طور که از نامش پیداست برای حذف فیزیکی ناخالصی های معلق در سیال به کار می رود. انواع صافی برای آب، بخار و گاز تولید شده است که در سایزها و جنس های مختلف یافت می شود.

صافی بخار یا شیر صافی بخار معمولا یک توری از جنس استیل می باشد که در یک محفظه Y شکل تعبیه گردیده است تا با استفاده از خاصیت ترمودینامیک بخار و همچنین با استفاده از توری فیزیکی جلوی عبور ناخالصی ها و ذرات معلق در خطوط بخار را بگیرد.

شیر صافی (Strainer Valve) استنلس استیل یکی از پرکاربردترین شیرها در صنعت به خصوص در صنایع خاص مانند آب و فاضلاب، نفت، گاز و پتروشیمی می باشد. یکی از ویژگی های متمایز این شیر آن است که با هر نوع سیالی از جمله گاز، آب، روغن، بخار و حتی فاضلاب سازگاری دارد. این شیر برای سیالاتی با خورندگی بالا مانند آب دریا همواره یکی از پیشنهادات محبوب کارشناسان بوده است.
استفاده از این نوع شیر عمر دریچه ها را طولانی تر می کند و از پمپ های گران قیمت، کنتور و سایر تجهیزات محافظت می کند. اما نکته ای که در مورد این شیر کمتر اشاره می شود این است که این شیر فقط برای حذف ضایعات نیست! در بعضی از موارد برای استخراج موارد با ارزش از دریا که به راحتی نمی توان آن ها را یافت از این شیر استفاده می شود.

شرکت تجهیزکاران رایکا تولید کننده و تامین کننده شیر صافی (Strainer Valve) استنلس استیل می باشد.