شناور (فلوتر floater) استنلس استیل

شناور (فلوتر floater) استنلس استیل

شناور (فلوتر floater) استنلس استیل قطعه ای است که برای تنظیم مقدار و ارتفاع مایع داخل مخازن مورد استفاده قرار می‌گیرد و از سرریزشدن مایع جلوگیری می نماید. در سایز 1/2 اینچ تا سایز 2 اینچ موجود می باشد.

شناور (فلوتر floater) استنلس استیل در سایزهای 1/2 تا 2 اینچ موجود می باشد.

شناور (فلوتر floater) استنلس استیل قابلیت تنظیم بر اساس سطح مایع مورد نیاز را داراست و از یک شیر فشاری که توسط یک بازو به یک استوانه استیل توخالی متصل است، تشکیل می شود.
 
ویژگیهای شناور (فلوتر floater) استنلس استیل:
1- دارای توپی استنلس استیل ضد زنگ و ضد اسید
2- دقت بالا در عملکرد شناور با رعایت نیروی فشار بر سطح
3- قابلیت تنظیم توپی به اندازه دلخواه برای مخازن با قطرهای مختلف
4- دارای رزوه بلند برای اتصال به مخازن دو جداره ی فاصله دار
5- عدم خوردگی نازل داخل خروجی مایع
6- دارای عمر بالا
 
شیر شناور با توپ از جمله تجهیزات صنعتی است که درتمامی منابع تامین و نگهداری و ذخیره سازی مایعات مورد استفاده قرار می گیرد. شیر شناور یا فلوتر در سایز های 2/1 تا 2 اینچ ساخته شده و قابل استفاده در جلوگیری از ورود مایع مخازن هستند. این شناورها سر مسیر ورودی مایع مخازن از جمله مخزن انبساط در سیستم موتورخانه های شوفاژ مورد استفاده قرار می گیرد.البته این نوع شیر شناورها به دو روش آبندی می شود یکی بصورت افقی و روش جدید دیگری نیز مورد آب بندی عمودی است.
 
شیر شناورها به جهت آبندی نیاز به یک سطح بالا رونده دارد که سبک و مقاوم در مقابل خورندگی آب باشد. لذا این قطعه را عموما با توجه به نوع مصرف به شکل توپک و ازجنس پلاستیک و یا مس و یا استیل کاملا آب بندی شده درمقابله با حضور نوع سیال: از جمله اسید، مواد لبنی و یا آب و یا بخار تولید می کنند.

شرکت تجهیزکاران رایکا تولید کننده و تامین کننده شناور (فلوتر floater) استنلس استیل می باشد.