شیر دیافراگمی استنلس استیل صنایع غذایی و دارویی

شیر دیافراگمی استنلس استیل صنایع غذایی و دارویی

شیر دیافراگمی استنلس استیل قطعه ای است که با حرکت خطی باعث تنظیم جریان می شود. در سایز 1/2 اینچ تا سایز 2 اینچ موجود می باشد. از آلیاژ 304 و آلیاژ 316 ساخته شده است. و در صنایع غذایی و دارویی استفاده می شود.

شیر دیافراگمی استنلس استیل صنایع غذایی و دارویی در سایزهای 1/2 تا 2 اینچ و آلیاژهای 304 و 316 موجود می باشد.

شیر دیافراگمی استنلس استیل با حرکت خطی باعث تنظیم جریان می شود. علت نامگذاری این شیر به علت وجود یک دیافراگم درون آن است. شیر دیافراگمی توسعه یافته برای استفاده در صنایع دارویی و غذایی بوده و علت آن این است که در این صنایع آنچه نیاز است کمترین سطح تماس بین سیال با بدنه و قسمت های بالایی شیر است تا کمترین آلودگی احتمالی به سیال منتقل شود. بنابراین شیرهای دیافراگمی به علت وجود دیافراگم موجب ‌می شوند سیال در حداقل تماس با قسمت های بالایی و مختلف شیر باشد. این امر همچنین سبب می شود که به دلیل عدم تماس سیال با دیسک و قسمت های بالایی طول عمر شیر بیشتر شده و تنها بخشی از شیر که ممکن است دچار مشکل شود دیافراگم آن باشد که آن نیز به سادگی قابل تعویض است.

شیرهای دیافراگمی مخصوص صنایع غذایی و دارویی با داشتن دیافراگم از جنس سیلیکون تحمل دمایی تا 95 درجه سانتیگراد را دارا می باشند. از مهمترین مزیت های شیر دیافراگمی، کلمپی بودن آن است که سرعت تمیزکاری و تعمیر آن را به کمترین زمان ممکن می رساند. دارا بودن پولیش صنایع غذایی و دارویی نیز یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد شیر دیافراگمی است.

شیرهای دیافراگمی شیرهایی دوطرفه هستند که وظیفه قطع، وصل و کنترل جریان را برعهده دارند. این نوع شیردر آلیاژهای استنلس استیل 304 و 316 تولید می شوند. شیرهای دیافراگمی برای انتقال سیالات پرخطر یا حاوی ذرات معلق حتی در محیط خلاء، مناسب است. این شیر به علت نشتی کم، عملکرد بالا در تمام زوایای نصب شده در صنایع معدن، دارویی و غذایی پرکاربرد است. این شیرها برای دما و فشار بالا مناسب نیستند.

شرکت تجهیزکاران رایکا تولید کننده و تامین کننده شیر دیافراگمی استنلس استیل صنایع غذایی و دارویی می باشد.