تبدیل دنده ای استنلس استیل

تبدیل دنده ای استنلس استیل

تبدیل دنده ای استنلس استیل قطعه ای است که در لوله‌کشی استیل جهت تغییر قطر به کار گرفته می‌شود و به کارگیری آن در طول مسیر موجب می‌شود تا سیال موجود در لوله از یک مسیر با شعاع کمتر وارد مسیری با شعاع بیشتر و یا بالعکس شود. در سایز 1/8 اینچ تا سایز 4 اینچ موجود می باشد. از آلیاژ 304 و آلیاژ 316 ساخته شده است.

تبدیل دنده ای استنلس استیل در سایزهای 1/8 تا 4 اینچ و آلیاژهای 304 و 316 موجود می باشد.

تبدیل دنده ای استنلس استیل یکی از اتصالات پرکاربرد در اتصالات دنده‌ای استیل به شمار می‌آید که به منظور تغییر سطح مقطع از آن استفاده می‌شود. این نوع از اتصالات استیل در لوله‌کشی استیل جهت تغییر قطر به کار گرفته می‌شود و به کارگیری آن در طول مسیر موجب می‌شود تا سیال موجود در لوله از یک مسیر با شعاع کمتر وارد مسیری با شعاع بیشتر و یا بالعکس شود.

کاربرد تبدیل‌های استیل در اتصالات، زمانی آشکار می‌شود که سیال درون لوله از مسیری با سطح مقطع کوچک‌تر وارد مسیری با سطح مقطع بزرگ‌تر و یا بالعکس می‌شود که این اتفاق باعث به وجود آمدن فشار ناگهانی در مسیر سیال می‌شود. به همین منظور، جهت جلوگیری از ایجاد فشار ناگهانی در مسیر سیستم، بایستی قطر لوله را به ندرت کاهش داد که این موضوع با استفاده از چند تبدیل استیل پشت سر هم امکان‌پذیر خواهد شد. انواع تبدیل‌های دنده‌ای استیل در سیستم‌های لوله‌کشی ساختمان و سیستم تصفیه فاضلاب بسیار پرکاربرد می‌باشد.

شرکت تجهیزکاران رایکا تولید کننده و تامین کننده تبدیل دنده ای استنلس استیل می باشد.