شیر یکطرفه بین فلنجی (دیسکی) استنلس استیل

شیر یکطرفه بین فلنجی (دیسکی) استنلس استیل

شیر یکطرفه بین فلنجی (دیسکی) استنلس استیل قطعه ای است که ما بین دو فلنج استنلس استیل قرار می گیرد و با دیسک استنلس استیل و فنر پشت آن مانع بازگشت سیال می شود. در سایز 1/2 اینچ تا سایز 8 اینچ موجود می باشد و از آلیاژ 304 و آلیاژ 316 ساخته شده است.

شیر یکطرفه بین فلنجی (دیسکی) استنلس استیل در سایزهای 1/2 تا 4 اینچ و آلیاژهای 304 و 316 موجود می باشد.

شیر یکطرفه دیسکی استنلس استیل که با نام شیر یکطرفه ویفری نیز شناخته می شود ما بین دو فلنج استنلس استیل قرار می گیرد و با دیسک استنلس استیل و فنر پشت آن مانع بازگشت سیال می شود. و برای انواع سیالات مایع و گاز و بخار با درجه حرارت بالا و خورندگی زیاد قابل استفاده می باشد.

شیر خودکار دیسکی بین فلنجی استنلس استیل در آلیاژ های 304 و 316 موجود می باشد .برای محیط های با خورندگی زیاد و اسیدی پیشنهاد ما استفاده از متریال 316 می باشد.
شیر یکطرفه دیسکی استیل دارای جا واشر استاندارد می باشد و قابل استفاده در میان انواع فلنج استیل با استاندارد ابعادی کلاس 150، کلاس 300 PN10, PN16, PN40 می باشد.

شیرهای یکطرفه را می توان جزو شیرهای خودکار طبقه بندی نمود، چون اپراتور هیچ کنترلی روی آن ندارد. شیرهای یکطرفه با جریان سیال (فشارسرعتی) به طور خودکار باز شده و قطع جریان و با استفاده از نیروی جاذبه یا نیروی ناشی از برگشت جریان سیال بسته می شوند و مانع از برگشت جریان از بالا دست جریان به پایین دست جریان می گردد.

شرکت تجهیزکاران رایکا تولید کننده و تامین کننده شیر یکطرفه بین فلنجی (دیسکی) استنلس استیل می باشد.